Zimní hry Karlov 2016

Dne 21. ledna 2016 začaly další zimní hry  našeho rodinného spolku, které se jako každý rok konají v Karlově u Malé Morávky v Jeseníkách.

Sešlo se nás tam rekordní množství. Celkový počet přesáhl 40 osob a tím jsme vyrovnali rekord letních her.

Při příjezdu jsme se trochu obávali o sněhovou přikrývku, protože jí nebylo moc, ale během dní postupně sněhu přibývalo. Na svahu sněhu bylo dost díky mrazu a sněhovým dělům, takže fungovali všechny atrakce včetně jízdy na gumových člunech v ledovém korytu. Navíc bylo překrásné počasí a tak jsme si to krásně užívali.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bohužel nám radost z krásného dne částečně zkazil úraz naší kamarádky Radky, která si na sjezdovce vyvrátila koleno a tak jí musela dolů dopravit tým horské služby, který ji následně předal k ošetření lékařům. Naštěstí její zranění nebylo vážné a tak nám Radku po vyšetření a ošetření v Rýmařovské nemocnici vrátili zpět. Bohužel však dostala ortézu a musela jet domů, ale o její dva kluky jsme se postarali společnými silami a tak si mohli zbytek her v klidu užít.

Jako každý rok Michal „Baty“ Bartoš domluvil se správcem areálu možnost svezení našich ratolestí ve sněžné rolbě která po ukončení provozu upravuje sjezdové trati. Některé děti jeli poprvé a byly z toho nadšené. Ale i ti co jezdí pravidelně se na toto moc těší a hodně si to užívají protože je to nevšední zážitek, který jen tak někde nezažijí. Navíc jsou všichni zaměstnanci ski areálu včetně pana vedoucího senzační a vstřícní, takže se nám tam vždy moc líbí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Další dny jsme chodili na různé kopečky kde jsme s dětmi bobovali a dělali všechny možné vylomeniny. Na ukončení dne jsme pro děti připravili opět jízdu na sněžných skůtrech. Někteří prckové si při čekání na svezení krátili čas posilováním.

DSC00230

Na závěr našich zimních her jsme opět připravili nějaké drobnosti, medaile a diplomy pro malé i velké účastníky. Po té následoval slavnostní ohňostroj a diskotéka pro všechny věkové kategorie.

DSC00246

V neděli ráno jsme se sbalili a bohužel jsme museli odjet i když se nikomu vůbec nechtělo hlavně našim prckům.

TAKŽE UŽ SE MOC TĚŠÍME NA DALŠÍ ZIMNÍ HRY V KARLOVĚ.


by