Letní Olympijské Hry 2013

Dne 3.července 2013 dorazil náš přípravný tým  ( Drak s rodinou, Baty a malý Baty, Dundee s rodinou a Adámkem, Tomáš Chládek s rodinou a Vašek Luger s Paťou ) do osady Drozdovská Pila, aby připravil půdu pro konání Letních Olympijských Her rodinného společenství VeLeBa.

VeLeBa1 012

Kde nás jako i loni vřele přivítali majitelé kempu Marijke a Bart van Riemsdijk. Bart se samozřejmě okamžitě a ochotně ujal odvozu naší bagáže a se vším nám pomáhal.Jsou to oba velice milí a vstřícní lidé.

Po té co jsme se ubytovali v chatce a rozbalili stany, tak jsme rozdělali oheň a upekli si špekáčky a hezky si popovídali s Marijke a Bartem, i když část z nás většinou rukama  nohama.Jelikož již bylo pozdě, odebrali jsme se do chatky a stanů.Druhý den dopoledne jsme začali připravovat soutěže a čekali jsme na zbývající soutěžící a jejich rodiče.Sjeli se kolem jedenácté hodiny a my se chystali na zahajovací ceremoniál, který proběhl cele v olympijském duchu.

VeLeBa1 086

Po zahajovacím ceremoniálu, prezentaci a rozdání startovních čísel soutěžícím, jsme se připravili na první disciplíny našich her. Jelikož bylo před týdnem chladné počasí, tak jsme museli některé soutěže, které se týkaly vody vyřadit z programu. Hlavně ty, co měly být v řece, jinak ostatní vodní hry se uskutečnili.

VeLeBa1 103

Abychom naše malé soutěžící rozproudili, tak jsme pro ně vyznačili plochu a ( já „Dundee“ , „Baty“ a „Drak“ ) jsme byli živé terče a děti se do nás trefovali mokrými houbičkami. Po usušení nás i dětí jsme se vrhli na další hry. Proběhla překážková dráha, kterou jako „předjezdec“ proběhl Baty, jelikož jako jediný z nás tří je aktivní sportovec (fotbalista ) a proto od nás dvou získal důvěru, že to zvládne…………………………. a zvládl!

VeLeBa1 188

 Aby to nebylo “ dospělákům “ líto, tak jsme pro ně vymysleli též soutěž.Museli za pomoci hlasové navigace svých ratolestí absolvovat překážkovou dráhu se zavázanýma očima.Nečekali jsme že to bude mít takový ohlas 🙂

DSC_0276

Na závěr večera jsme připravili pro všechny táborák a grilování a aby to nebylo tak jednoduché, tak jsme s dětmi vyrazili na dřevo do okolních lesů.

IMAG0593

VeLeBa1 277

 Další den následovali další soutěže, jako například skok v pytli, štafetový běh a golfová přípravka kterou vedl “ Drak “ . Po obědě začala stavba hradu z krabic a příprava na jeho dobytí. Na stožár uvnitř hradu jsme umístili mapu v toulci, kterou měli naši malí dobyvatelé ukořistit. Jako munice sloužily namočené houbičky a balonky naplněné vodou. Bitva to byla velká a my tři jsme hrad hájili statečně, ale proti přesile jsme neměli šanci. Po jeho dobytí děti ukořistily mapu, která jim posloužila druhý den při hledání pokladu.

VeLeBa2 086

 VeLeBa2 092

VeLeBa2 093

Po dobytí hradu a ukořistění mapy jsme se všichni usušili a začali se připravovat na pochod mumií. Loni nám počasí nepřálo a v momentě když byly mumie připraveny, tak se strhla velká bouřka s prudkým deštěm, takže jsme se nemohli vydat na pochod po osadě Drozdovská Pila. Letos se nám počasí vyvedlo, takže naše malé mumie s jednou přerostlou mumií mohly vyrazit na pochod. Jako vždy nezklamal Bart, když jsme se motali do obvazů, tak se Bart vytratil a vzápětí se objevil ve dveřích i z Shivou (jeho pes) též omotanou v obvazech. Bylo to senzační a naše malé mumie se od Shivi nechtěli hnout.

VeLeBa2 109

VeLeBa2 121

VeLeBa2 146

Následující den jsme vyrazili na hledání pokladu. V toulci ukrytá mapa ( kterou minulý den ukořistili malí dobyvatelé ) hledače pokladů neomylně vedla k cíli. Během hledání pokladu měli naši hledači vyznačenou trasu jak na mapě, tak fábory na cestě a podle různých indicií museli dorazit k cíli, kde na ně čekal vytoužený poklad. Podle reakcí dětí jsme viděli, že se nám toto povedlo a všichni byli nadšeni z věcí které v kufru objevili.

DSC_0788

DSC_0798

DSC_0826

DSC_0845

Po rozdělení pokladu následovaly různé hry a soutěže. Například překážková dráha která se musela absolvovat s vajíčkem na lžíci, překážková dráha dvojic s vajíčkem a hod vajíčkem. Samozřejmě že ta vajíčka byla syrová. Při jedné soutěži si dokonce Bart lehl před překážku a vytvořil tak vlastně živou překážku před překážkou 🙂 Po skončení těchto soutěží jsme začali připravovat šlehačkovou bitvu. Jako loni se nám i letos tato bitva velice vydařila a všichni se u ní hodně bavili, hlavně ti co zůstali čistí 🙂 ale i my co jsme se zúčastnili jsme  si to moooooooc užili a hlavně děti. Po bitvě jsme se všichni, co jsme se účastnili, museli pořádně vydrhnout, protože jak známo šlehačka je mastná a my ji měli takřka všude. Následně proběhla ještě střelba s “ flusačky “ neboli moderně vyrobené foukačky, které používají indiáni v deštných pralesích. Mezi tím se děti různě bavily třeba skákáním na trampolíně a různými míčovými hrami. Potom jsme se už začali připravovat na předávání cen a na karneval.

VeLeBa2 283

 Většina prcků neúnavně skákala na trampolíně a různě skotačila, jen my dospěláci jsme toho měli plné brýle 🙂 . Před karnevalem jsme připravili slavnostní ukončení her, předání medailí a cen. A po té už se mohl naplno rozběhnout karneval s pěknými maskami a hudbou, samozřejmě byl opět táborák, jako ostatně každý večer, neboť  nám letos přálo a tak se grilovalo a opékalo. No a následující den jsme museli balit a chystat se na cestu domů. Nám dospělým a hlavně dětem se vůbec nechtělo a tak jsme náš odjezd oddalovali co to šlo, ale nakonec jsme se stejně museli vydat na cestu k domovu, i tak jsme si odnesli překrásné zážitky s příjemně stráveným víkendem ve společnosti milých lidí. Doufám, že se takto nebo ještě ve větším počtu sejdeme i příští rok.

DSC_0993

DSC_1032


by