Letní hry VeLeBa 2014

Dne 3.7.2014 nám vypukly již v pořadí třetí letní hry našeho společenství.

 Baty a já ( Dundee ), jsme přijeli již ve středu večer, abychom se mohli v klidu vybalit a ráno mohli hned začít s přípravami na letní hry. Samozřejmě, že s námi přijeli i naši malí pomocníci. Měli jsme trochu  obavy jaké bude počasí, ale na konec se nám vydařilo na jedničku.

 3.července ráno jsme začali s přípravami na první soutěže a mezitím začali přijíždět první účastníci letních her. Vzhledem k tomu, že to byly v pořadí již třetí hry, tak jsme už měli nějaké zkušenosti a šlo nám to prakticky samo. Po obědě ve třináct hodin jsme já Dundee a Baty zahájili třetí letní hry našeho společenství. Bohužel se slavnostního zahájení nemohl zúčastnit taky Drak jelikož byl pracovně vytížen, ale v pátek dorazil.

 Dětem jsme připravili různé soutěže a hry, hlavně několik her bylo úplně  nových, tak že jsme čekali na ohlasy, nakonec se to všem a to nejen dětem moc líbilo. 

 Každý den bylo od rána do večera o zábavu postaráno. Nejvíc jsme se ovšem těšili na dobývání hradu a šlehačkovou bitvu. Děti se opět snažily ukořistit mapu k pokladu, kterou jsme my dospěláci bránili uvnitř hradu, nakonec se jim to podařilo a mapa byla ukořistěna bez ztrát na“ životech „. Po té proběhla ještě vodní bitva, kde proti sobě nastoupili na jedné straně dospělí a na druhé děti. Samozřejmě jsme krom těchto her měli připravené jiné sportovní soutěže.

 V sobotu ráno jsme se vydali po stopách pirátů a hledali jsme ukrytý poklad, který jsme po té vypátrali. Po rozdělení kořisti se začala připravovat šlehačková bitva. Chvílemi to kvůli počasí vypadalo, že se ani neuskuteční, ale nakonec se udělalo krásně a my se mohli pustit do šlehačky. Samozřejmě, že nemohly chybět i mumie, které se letos přesouvali vozem, protože jeli do nedalekého skautského tábora na „výměnný“ pobyt, ale nakonec se nám v pořádku vrátily zpět.

 Večer pak proběhlo slavnostní zakončení her s předáváním diplomů a cen. Po té následoval karneval a tentokrát jsme všechny upozornili, že masky musí mít i dospělí a také to všichni dodrželi což jsme kvitovali s povděkem. A jako každý večer jsme i tento zakončili táborákem a grilováním.

 V neděli jsme bohužel museli balit a to se nikomu moc nechtělo, zvlášť když jsou tam tak skvělí majitelé kempu jako je Marijke a Bart kteří nám ve všem vychází vstříc za což jim patří moc velké poděkování. 

Již se nemůžeme dočkat dalšího ročníku našich velebáckých  her.

 
 

by