Zimní hry Karlov 2014

Tak už nám nastal den “ D „

Sedmnáctého ledna 2014 v 9.00 hodin se sešla skupina polárníků před nákupním centrem Tesco aby vyrazili směr Karlov v Jeseníkách na již třetí zimní hry rodinného společenství VeLeBa.

Bohužel dva ze tří zakladatelů společenství onemocněli a tudíž se nemohli těchto her zúčastnit.

Já Petr „děda Dundee “ Verner jsem skončil v nemocnici se zápalem plic a Drahoš „Drak“ Letev skončil na kapačkách kvůli borelióze, takže veškerá tíha odpovědnosti zbyla na třetím členu Michalu „Baty“ Bartošovi, který se tohoto úkolu zhostil na jedničku za což mu patří velký dík.

Při příjezdu do Karlova situace nevypadala vůbec „růžově“ , po sněhu ani památka jak dokazuje fotografie Radky Stehlíkové.

1014428_10201095186529093_2027529711_n

Nikdo z toho neměl dobrý pocit, ale Baty vyhlásil odjezd na Praděd, kde byl předpoklad aspoň nějakého sněhu. Po příjezdu na parkoviště: poslední místo kam se dá dojet autem, Baty sehnal odvoz na Praděd rolbou.Do rolby se vešly všechny děti, ale jenom dva dospělí, takže s malými polárníky pokračoval nahoru Baty a Martin Popelka a ostatní čekali dole a občerstvovali se.Na Pradědu bylo pošmourno, ale sněhu naštěstí dost, takže se děti dosyta vydováděli.

Krakonoš v obležení našich dětí

Krakonoš v obležení našich dětí

Na zpáteční cestu děti využily boby které si s sebou vyvezli nahoru a pěkně se vezli z kopce.

Baty intenzivně povzbuzuje.Nebo nééé třeba už nemůže

Baty intenzivně povzbuzuje.Nebo nééé třeba už nemůže

Druhý den všichni vyrazili k chatě Barborka přezdívané našimi malými polárníky  “ Bramborka „,  kde proběhlo dobývání sněhového hradu, tedy jen opevnění.Všichni si to náramně užívali.Uskutečnila se též i naše oblíbená disciplína: skok v pytli na sněhu.

Dobývání sněhového hradu

Dobývání sněhového hradu

Děti i dospělí se krásně vyřádili, bohužel se tentokrát muselo za sněhem dojíždět ale jak je vidět z fotografií, nikomu to vůbec nevadilo.

Večer Baty pro děti uspořádal ohňostroj a za přispění ostatních i předávání diplomů, medailí a drobných cen, ( jejichž část poskytl i Olomoucký McDonald´s ) za absolvování zimních her.

 

Následoval ohňostroj

Společné foto sportovců

Společné foto sportovců

Na závěr večera se uskutečnila diskotéka.Na plac dorazila i mumie.Asi to byla mumie nějakého černošského hudebníka podle toho co měla na hlavě.Děti i “ dospěláci “ si to náramně užili a to je důvod, kvůli kterému tyto akce pořádáme a máme z toho vždycky dobrý pocit když se nám to podaří.

Na konec vyšlo najevo, že to byla mumie černošského jazzmana

Na konec vyšlo najevo, že to byla mumie černošského jazzmana

V neděli už byl volný program a příprava na odjezd domů.Doufám, že i další zimní dovádění které budeme pořádat bude aspoň tak úspěšné jako ty předešlé ne li lepší.

Již se na vás opět moc těšíme.

 


by